menumoj-koszyk

PŘIHLÁŠENÍ

X

Nový účetZapomenuté heslo
TEL. +420 727 838 255

Fripers.cz Profesionální Foto Obchod

POSTUP VRÁCENÍ ZBOŽÍ V 14 DENNÍ LHŮTĚ

 

Každý spotřebitel má možnost vrátit, tj. odstoupit od kupní smlouvy bez uvedení důvodu, zboží zakoupené v internetovém obchodě Fripers.cz, a to i v případě, že je výrobek kompatibilní s objednávkou. Zákazník je ale povinen informovat obchod Fripers.cz o odstoupení od smlouvy do 14 dnů od jejího obdržení.

14-denní lhůta, ve které může spotřebitel odstoupit od smlouvy, začíná okamžikem, kdy kupující nebo jím určená osoba obdrží zboží.

 

Co znamená "odstoupení od kupní smlouvy"?
V případě odstoupení od smlouvy je smlouva považována za neplatnou. Pokud spotřebitel odstoupil od smlouvy, měl by zboží vrátit do skladu společnosti do 14 dnů. Obchod je povinen okamžitě, nejpozději do 14 dnů ode dne obdržení prohlášení o odstoupení od spotřebitele, vrátit veškeré platby spotřebiteli, včetně nákladů na dodání zboží spotřebiteli. * Internetový obchod může odmítnout vrácení plateb obdržených od spotřebitele až do okamžiku přijetí zboží na sklad nebo dodání spotřebitelem dokladu o jeho vrácení, v závislosti na tom, která událost nastane dříve.

* POZNÁMKA: Náklady spojené s vrácením zboží - to znamená náklady na dodání vráceného zboží do skladu - hradí spotřebitel.

* POZNÁMKA 2: Zákazník má právo objednané zboží rozbalit a zkontrolovat jeho funkční vlastnosti, avšak nesmí zapomenout, že je zodpovědný za snížení hodnoty věci v důsledku jejího použití způsobem, který přesahuje to, co je nezbytné pro určení povahy, vlastností a fungování. Pokud byla hodnota vráceného zboží snížena v důsledku například spotřeby, musíme snížit vrácenou částku v poměru k poklesu hodnoty zboží.

Postup při vrácení zboží

Chcete-li nás informovat o svém rozhodnutí (skutečně odstoupit od kupní smlouvy), pošlete nám prohlášení o odstoupení od smlouvy. Nezapomeňte do něj zahrnout informace, které nám umožní identifikovat Vaši objednávku.
1. Doporučujeme Vám použít on- line formulář pro vrácení zboží, který naleznete v dolní části této stránky. Po jeho vyplnění obdržíte odkaz pro sledování celého procesu vrácení zboží online, takže nemusíte vyplňovat žádné další formuláře. Můžete také použít papírový formulář, který je nutno vytisknout a vyplnit, a následně ho k nám zaslat poštou nebo poslat jeho scan e-mailem.

2. Obdržíte od nás potvrzení o přijetí prohlášení o odstoupení od smlouvy.
3. Dobře zabalte produkt, který chcete vrátit. Je velice důležité zabalit zboží tak, aby během přepravy nedošlo k jeho poškození.

4. Nezapomeňte k vrácenému zboží přiložit Vaše kontaktní údaje, abychom Vás mohli identifikovat. Můžete také připojit vyplněný formulář o vrácení zboží, pokud jste formulář nevyplnili online. Urychlí to proces identifikace objednávky.

5. Zásilku zašlete na adresu naší společnosti (Fripers.cz, Ostravská 708, 735 14, Orlová Poruba, tel .: 420 723 766 767). Zboží by mělo být okamžitě vráceno, nejpozději však do 14 dnů od odstoupení od smlouvy.

POZNÁMKA: Zboží odesílá zákazník do obchodu na vlastní náklady a odpovědnost. Nezapomeňte si zvolit vhodnou formu přepravy (doporučujeme použít kurýra) a zajistěte balíček tak, aby během přepravy nedošlo k jeho poškození.

Jak urychlit postup vrácení peněz?

Postup vrácení peněz bude rychlejší, pokud použijete následující rady:
- Chcete-li nás informovat o odstoupení od kupní smlouvy, použijte formulář online vrácení zboží.

- Můžete také použít klasický (papírový) formulář pro vrácení.

- Pokud je to možné, zabalte zboží do původního obalu.

- Do balíku společně s vráceným zbožím přidejte vytisknutý formulář vrácení zboží (pokud jste ho nevyplnili online) a doklad o koupi.

- Dobře zabalte zboží, aby během přepravy nemohlo dojít k jeho poškození.

- Pro vrácení zboží použijte služby kurýrní společnosti.

Vrácení peněz

Peníze vracíme nejpozději do 7 pracovních dnů.

 

V případě, že jste spotřebitel, máte dle § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to do 14 kalendářních dnů od data převzetí zboží.
 

 

 Formulář vrácení zboží

Social Media:facebook-icon
Kontakt
kontakt-telefonicznyTelefonní číslo:+420 723 766 767
Ostravská 708
735 14 Orlová - Poruba
Česká Republika
kontakt-mailowyemail:info@roslvann.cz
Sklad, výdej zboží:
Od pondělí do pátku od 9:00 do 15:00
Sobota od 9:00 do 14:00
(dle předchozí telefonické dohody)